Kufel z wizerunkiem Liczyrzepy

W swojej kolekcji posiadam ogromną ilość pamiątek związanych z Duchem Gór. Pamiątki te zbierałem przez wiele lat i jest ich tak dużo, iż postanowiłem stworzyć Muzeum Ducha Gór, udostępnić do oglądania turystom, odwiedzającym Karkonosze. Na tych stronach można nie tylko obejrzeć zdjęcia poszczególnych wyrobów, ale zapoznać się ze szczegółowymi informacjami. Wszystkie pamiątki posiadają kod QR, który przekieruje Was na odpowiednią stronę z opisem. Życzę miłego oglądania i poznawania Ducha Gór.

Wysoki kufel z wizerunkiem Liczyrzepy

Kolekcjonerski kufel do piwa z wizerunkiem Liczyrzepy oraz herbu miasta Jelenia Góra, z zakładów produkcji ceramiki w Tułowicach

Opis

Kufel pochodzi ze znanych zakładów produkcji ceramiki w Tułowicach. Zakład ten już nie istnieje, jednakże firma „BARDOŃ” Produkcja i Zdobienie Ceramiki Sławomir Bardon, nadal kontynuuje tradycje poprzednich właścicieli. Kufel jest dość wysoki, ale bardzo wygodny w trzymaniu. Jeśli chwycimy ucho kufla prawą ręką wtedy ukaże się nam herb Jeleniej Góry, z charakterystycznym jelonkiem. Gdy chwycimy go lewą ręką wtedy oczom naszym ukaże się Duch Gór, nazwany Liczyrzepą.

Parametry

Wysokość20,5cm
Szerokość14cm
Średnica wlewu7,5cm
Średnica brzuśćca8cm
Średnica podstawy10cm
Materiałceramika szkliwiona
Kolormiodowy
SygnaturaJARO
Kraj pochodzeniaŚląsk Opolski, Tułowice
Data powstania1970
Stan zachowaniabardzo dobry, bez jakichkolwiek oznak użytkowania