Rübezahl Duch Gór - talizman

W swojej kolekcji posiadam ogromną ilość pamiątek związanych z Duchem Gór. Pamiątki te zbierałem przez wiele lat i jest ich tak dużo, iż postanowiłem stworzyć Muzeum Ducha Gór, udostępnić do oglądania turystom, odwiedzającym Karkonosze. Na tych stronach można nie tylko obejrzeć zdjęcia poszczególnych wyrobów, ale zapoznać się ze szczegółowymi informacjami. Wszystkie pamiątki posiadają kod QR, który przekieruje Was na odpowiednią stronę z opisem. Życzę miłego oglądania i poznawania Ducha Gór.

Rübezahl Berggeist Duch Gór medal

Medal pamiątkowy z wizerunkiem Rübezahla Ducha Gór Karkonoszy z cyny

Opis

Medal pamiątkowy z początku XX wieku, wykonany z cyny, okrągły, z szerokim mocowaniem do zamocowania tasiemki. Medal jest dwustronny. Na jednej stronie przedstawiony jest Rübezahl Duch Gór Karkonoszy Riesengegirge, z charakterystyczną rozwianą brodą oraz kijem w ręku. Wokół napisy. Na drugiej stronie narciarz zjazdowy na tle Śnieżki, najwyższego szczytu Karkonoszy.

Trudno określić czy medal miał tylko charakter pamiątkowy, do nabycia przez ówczesnych turystów, odwiedzających Karkonosze czy był to medal nadawany za udział w sportowej imprezie np. zjeździe alpejskim.

Parametry

Średnica31,5mm
Materiałcyna
Kolorszary
SygnaturaNapis "Talisman - Riesengebirge Berggeist Rubezahl", na drugiej stronie "Schneekoppe 1605 m"
Kraj pochodzeniaŚląsk
Data powstanialata 20-te XX wieku
Stan zachowaniadobry, z niewielkimi przetarciami