Krakonoš, Sněžka, Krkonoše

W swojej kolekcji posiadam ogromną ilość pamiątek związanych z Duchem Gór. Pamiątki te zbierałem przez wiele lat i jest ich tak dużo, iż postanowiłem stworzyć Muzeum Ducha Gór, udostępnić do oglądania turystom, odwiedzającym Karkonosze. Na tych stronach można nie tylko obejrzeć zdjęcia poszczególnych wyrobów, ale zapoznać się ze szczegółowymi informacjami. Wszystkie pamiątki posiadają kod QR, który przekieruje Was na odpowiednią stronę z opisem. Życzę miłego oglądania i poznawania Ducha Gór.

Krakonoš, Sněžka, Krkonoše Czechy

Pocztówka wydana na początku XX wieku, przedstawiająca Krakonoša, Sněžku, Krkonoše czyli Ducha Gór na tle Śnieżki w Karkonoszach

Opis

Czarno-biała pocztówka przedstawiająca Ducha Gór opartego na gałęzi drzewa, wpatrującego się na najwyższy szczyt Karkonoszy oraz całych Czech, na tle zachodzącego słońca. Widokówka wydana przez A. Meissner, Broumov-Olivětín w Czechach, w charakterystycznej manierze z początku XX wieku.

W prawym, górnym rogu pozdrowienia „Pozdravuje Vás tisíckrát pán hor: Krakonoš!”, na dole napisy „Krkonoše. Sněžka, 1605 m.”.

Na odwrocie pocztówki nazwa wydawcy „A. Meissner, Broumov-Olivětín v Čechách.”. Na dole numer Čís. 3340. Patisk zakazán. U góry pamiątkowa pieczątka ze Śnieżki z napisem „Sněžka Krkonoše 1605 m n.m.”

Parametry

Wysokość9cm
Szerokość14cm
Kolorczarno-biała
Sygnaturanieczytelny napis ołówkiem
Kraj pochodzeniaCzechosłowacja
Autorwydawnictwo A. Meissner, Broumov-Olivětín
Data powstania1903
Stan zachowaniabardzo dobry, bez obiegu, pieczęć pamiątkowa